Egzistencija
Synopsis
Tai ironiška istorija apie žmogaus būties nenuspėjamumą. Filmo herojai: dvi padūkusios bobutės, važinėjančios velomobiliu, jaunas fotografas, fiksuojantis liūdesio ir džiaugsmo akimirkas bei jo naujoji pažįstama gražuolė mergina. Bobutės galvoja apie artėjančią mirtį, jaunuoliai – apie amžiną meilę. Deja, ne viską gyvenime galima iš anksto numatyti.
Kūrybinė grupė
Režisierė ir scenarijaus autorė Giedrė Bienoriūtė
Operatorius Rytis Kurkulis
Dailininkė Anželika Šulcaitė
Kostiumų dailininkė Agnė Rimkutė
Kompozitorė Indrė Stakvilė
Garso režisieriai Algimantas A.Apanavičius, Jonas Maksvytis
Montažo režisierė Giedrė Beinoriūtė
Prodiuseris Valdas Navasaitis
Vaidina Birutė Didžgalvytė, Elena Gaigalaitė, Vilma Raubaitė, Eimutis Kvoščiauskas
Apdovanojimai
2005 m. filmas nominuotas geriausio Europos trumpametražio filmo „Les Lutins“ apdovanojimui (Prancūzija).
Straipsniai
Kino centre „Skalvija“ kūrybinio dešimtmečio proga buvo parodyti šeši režisierės Giedrės Beinoriūtės trumpametražiai filmai – pradedant pirmuoju studijų laikų „Mano vienišos draugės“ (1997), baigiant naujausiu „Gyveno senelis ir bobutė“ (2007). Vieni iš jų dokumentiniai („Troleibusų miestas“ (2002), „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ (2005)), kiti vaidybiniai („Mama, tėtis, brolis, sesė“ (1999), „Egzistencija“ (2004)), o pirmajame ir naujausiame – dokumentikos ir išmonės ribos nusitrynusios.

Užkrimtusi aktorės, savanorės, poetės ir dar visokių kitų rūšių duonos, Giedrė Beinoriūtė pristato jau šeštą savo filmą, iš kurio, kaip ir kitų jos kūrinių, sklinda žaismingai ironiška dvasia. Alfa.lt aiškinosi, kaip jaunoji kūrėja nevalgomą paverčia valgomu ir kaip lietuviškas kinas gali priversti šypsotis.

Švelnioji dokumentika
Nors beviltiškas pagyvenusio žmogaus žvilgsnis iš „Trispalvio kino” dienų reklamos (dailininkas J.Jacovskis) tarsi nežada nieko gera, naujosios Lietuvos filmų festivalis prasidėjo kaip tik linksmais žaidimais prie „Lietuvos”. Natūralu, kad daugumą traukia patys naujausi, jau 2004 metais užbaigti filmai. Tarp jų – dvi dokumentinės novelės, kurias apibūdinant norisi vartoti būtent pastarąjį, lyg ir labiau vaidybiniam kinui pritinkantį terminą. Plačiau >>
