Troleibusų miestas

dokumentinis / video / 28 min / 2002 / © VG studija

Synopsis

Tai dokumentinis filmas ne tik apie Vilniaus visuomeninio transporto kontrolierius ir zuikius, bet ir apie mūsų pačių kasdienybę, neišsipildžiusias svajones ir norą gyventi geriau.

Kūrybinė grupė

Režisierė ir scenarijaus autorė  Giedrė Beinoriūtė
Operatorius   Vaidotas Digimas
Garso režisierius   Algimantas A.Apanavičius
Montažo režisierė   Giedrė Beinoriūtė
Prodiuseris  Valdas Navasaitis

Apdovanojimai

Filmas 2003 m. apdovanotas festivalio „III International Audiovisual Festival Baku“ (Azerbaidžanas) prizu.

Straipsniai

„Troleibusų miestas ir kitos istorijos“ – naujas pirmųjų G.Beinoriūtės filmų DVD jau prekyboje

Studija „Monoklis“ išleido naują DVD „Troleibusų miestas ir kitos istorijos“.

Plačiau >>

Šurmuliuojanti kasdienybė

Kino centre „Skalvija“ kūrybinio dešimtmečio proga buvo parodyti šeši režisierės Giedrės Beinoriūtės trumpametražiai filmai – pradedant pirmuoju studijų laikų „Mano vienišos draugės“ (1997), baigiant naujausiu „Gyveno senelis ir bobutė“ (2007). Vieni iš jų dokumentiniai („Troleibusų miestas“ (2002), „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ (2005)), kiti vaidybiniai („Mama, tėtis, brolis, sesė“ (1999), „Egzistencija“ (2004)), o pirmajame ir naujausiame – dokumentikos ir išmonės ribos nusitrynusios.

Plačiau >>

Troleibusų karta

Jaunųjų kino kūrėjų vakaras „Skalvijos” kino centre priminė ap­siaustį – žiūrovai tol plūdo į kino salę, kol užpildė ją beveik iki lubų. Draugai, giminės, menininkai ir pramogininkai atėjo pasižiūrėti j save – nes jaunųjų manifeste nedviprasmiš­kai deklaruojama meilė žiūrovui ir siekis „kalbėti apie dabarties pro­blemas, naudojant šiuolaikines iš­raiškos priemones”. Prieš filmų per­žiūrą jaunieji pasirodė ant scenos, tačiau jokių konceptualių manifes­tacijų nesurengė – tiesiog prisistatė ir pasiūlė padiskutuoti apie filmus vėliau, prie vyno taurės. Plačiau >>

Diaugiau straipsnių >>