Nacionalinės premijos laureatės V. Juknaitės knyga įkvėpė režisierę sukurti netikėtą dokumentinį filmą

“Tariamas iš tamsos”  – knyga, tapusi įkvėpimo šaltiniu ir padėjusi atsirasti naujam Giedrės Beinoriūtės filmui “Pokalbiai rimtomis temomis” – bus išleista pakartotinu tiražu,” – sako Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos direktorė Giedrė Šorienė.

“Išleidžiame, nes knyga sulaukė didelio populiarumo skaitytojų tarpe, buvo labai greitai išpirkta,” – teigia Giedrė Šorienė.
Nacionalinės premijos laureatė Vanda Juknaitė 2007 metais pirmąkart išleisoje knygoje “Tariamas iš tamsos” kalbasi su ypatingo likimo vaikais. Čia netikėtai atsiskleidžia vaikų gebėjimas samprotauti svarbiais būties klausimais. “Pokalbiai su vaikais ypatingi tuo, kad žodžiai čia neturi beveik jokios reikšmės. Mes neišgirsime jokios išbaigtos sentencijos. Svarbiausia čia yra santykis. Vaikai įtraukia mus į santykį. Santykį, kuriame mes išgirstame ne tik juos, bet ir pačius save” – mintimis dalijasi rašytoja.
Prieš keletą metų Vandos Juknaitės knygą perskaičiusi vienu įkvėpimu, režisierė G. Beinoriūtė galvojo ne apie filmą, o apie gyvenimą, nes knyga pasirodė geresnė už bet kokį gyvenimo vadovą. “Kada atsirado mintis sukurti filmą iš pokalbių su vaikais, tiksliai nepamenu. Tiesą pasakius, tai atrodė praktiškai neįmanoma. Juk viena yra prieiti prie vaiko su pieštuku ir sąsiuviniu, o visai kas kita – su kino kamera, mikrofonu ir dar penkiais  kolegomis. Bet kuo labiau neįmanoma, tuo įdomiau pabandyti,” – sako režisierė Giedrė Beinoriūtė.
Filmas “Pokalbiai rimtomis temomis” – kalba apie pasaulį, kuriame gyvename, keičia požiūrį į vaikus, suteikdamas galimybę pažiūrėti į juos rimtai, pamatyti ne vaikų, o visų mūsų problemas. “Man atrodo, kad pagrindinis mano filmo ir V. Juknaitės knygos panašumas yra tas, jog jie abu turi terapinį poveikį. Todėl visi ieškantys, išsiilgę, nuliūdę, pasimetę, viską žinantys, nieko nežinantys, tiesiog ateikit.” – ragina filmo “Pokalbiai rimtomis
temomis” režisierė G. Beinoriūtė.
Pakartotinis knygos “Tariamas iš tamsos” tiražas knygynus žada pasiekti spalio viduryje.
Filmas “Pokalbiai rimtomis temomis” nuo spalio 12 dienos Vilniaus, Kauno Forum Cinemas kino teatruose.

MONOKLIS inf. / 2012 09 06