Balkonas

vaidybinis / video / 47 min / 2008 / © Monoklis

Synopsis

„Iškristi per balkoną ir nusibrozdinti smakrą arba praryti žuvies ašaką – neskauda, o mylėti – skauda.“

Tarybiniai aštuoniasdešimtieji. Nedidelis miestelis periferijoje. Vienuolikametės Emilijos kaimynystėje po tėvų skyrybų apsigyvena jos bendraamžis Rolanas su tėčiu. Tarp vaikų mezgasi ryšys. Tačiau iš drovumo ar baimės atsiverti jie bendrauja tik per sieną, sėdėdami kiekvienas savo balkone arba per rozetę, jungiančią jų butus. Pasirodo, jog Emilijos tėvai taip pat ties skyrybų riba. Vaikai atranda bendrų temų. Tačiau vos tragiškai nepasibaigęs nelaimingas atsitikimas užkerta Emilijai kelią į balkoną. Tai paskatina vaikus išsiruošti į „tikrą“ pasimatymą.

Kūrybinė grupė

Scenarijaus autorė ir režisierė Giedrė Beinoriūtė
Operatorius  [Audrius Kemežys]
Dailininkas  Algirdas Garbačiauskas
Kostiumų dailininkė  Jurgita Petrulytė
Kompozitorė  Indrė Stakvilė
Garso režisierius  Saulius Urbanavičius
Montažo režisierė  Giedrė Beinoriūtė
Prodiuserė  Jurga Gluskinienė
Vaidina  Elzbieta Degutytė, Karolis Savickis, Saulė Rašimaitė, Dovilė Tarvydaitė, Viktorija Kuodytė, Rolandas Kazlas, Irmantas Bačelis

Apdovanojimai

2010m. tarptautiniame Kairo filmų vaikams festivalyje apdovanotas Sidabriniu Kairo prizu trumpametražių filmų kategorijoje.
2009m. Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė‘2009″ pripažintas „Geriausiu metų trumpametražiu filmu”.
2009m. Lietuvos kino platintojų apdovanojimuose “Kino juosta‘2008″ pelnė „Metų lietuviško filmo” titulą.

Foto

Video

Straipsniai

Filmas „Balkonas“ – ES kultūros festivalyje Indijoje

2008 metais sukurtą G.Beinoriūtės filmą “Balkonas” pamatys ir Indijos žiūrovai. Kartu su dešimties kitų Europos valstybių filmais, skirtais vaikams ir jaunimui, “Balkonas” dalyvauja ES kultūros festivalyje „EU Sanskriti Festival 2011“.

Plačiau >>

R.Kazlas: išduoti savo profesijos, savo idealų nenoriu

Pasakius vardą, iškart prisimename jo vaidmenis: vieni – vienus, kiti – kitus, tačiau nežinančiųjų, kas toks Rolandas Kazlas, nėra. Ir nenuostabu – šis puikus aktorius, kurio talentas įvertintas įvairiais apdovanojimais, scenoje jau beveik dvidešimt metų.

Plačiau >>

Giedrė Beinoriūtė: “Svarbiausia – kūrybinė aistra”

“Garsus dokumentininkas S. Loznica sakė, kad talentas režisieriui – ne esminis dalykas. Svarbiausia – kūrybinė aistra ir kantrybė. Jei užteks aistros, ateis ir žinojimas, ką daryti, kuo domėtis, ką skaityti”, – sakė “Auksinės gervės” nominantė režisierė Giedrė Beinoriūtė. Praėjusį penktadienį ji svečiavosi Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusiame tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje.

Plačiau >>

Diaugiau straipsnių >>