Gyveno senelis ir bobutė

dokumentinis – animacinis / 28 min. / 2007 /© Monoklis,  VG studija

Synopsis

Dokumentinis-animacinis pasakojimas apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas labai asmeniškai, pasitelkiant pasakos žanrą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus.
Istorijos pasakotoja – maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius.

Kūrybinė grupė

Scenarijaus autorė ir režisierė  Giedrė Beinoriūtė
Dailininkė animatorė  Gabrielė Baltrušaitytė
Garso režisierius  Saulius Urbanavičius
Kompozitorė  Indrė Stakvilė
Balsas už kadro Urtė Krukonytė
Montažo režisierius  Marius Kavaliauskas
Titrų dailininkė Mažvydė Kokanauskienė
Vykdančioji prodiuserė  Jurga Gluskinienė
Prodiuseris  Valdas Navasaitis

Apdovanojimai

2007 m. filmas apdovanotas pagrindiniu prizu tarptautiniame kino festivalyje „Stupeni“ Kijeve (Ukraina), kategorijoje „Žmogaus teisės“ bei specialiu tarpvalstybinės televizijos ir radijo kompanijos „Mir“ prizu „Kino kalba – tarpusavio supratimo kalba“ Minsko tarptautiniame kino festivalyje „Listapad“.
2007 m. „Už autentišką santykį su tikrove“ filmas apdovanotas Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija ir pripažintas geriausiu dokumentinių filmų kategorijoje.
2008 m. specialusis prizas „Už novatorišką dokumentiką” kino festivalyje “Eurofest” (Montrealis, Kanada)
2008 m. antroji premija Baltijos šalių dokumentinių filmų konkurse Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje (Vilnius, Lietuva)

Foto

Video

Straipsniai

Giedrė Beinoriūtė: “Svarbiausia – kūrybinė aistra”

“Garsus dokumentininkas S. Loznica sakė, kad talentas režisieriui – ne esminis dalykas. Svarbiausia – kūrybinė aistra ir kantrybė. Jei užteks aistros, ateis ir žinojimas, ką daryti, kuo domėtis, ką skaityti”, – sakė “Auksinės gervės” nominantė režisierė Giedrė Beinoriūtė. Praėjusį penktadienį ji svečiavosi Šiaulių Didždvario gimnazijoje vykusiame tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje.

Plačiau >>

Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ dalyvauja Lietuvos okupacijos 70-mečio minėjimo renginiuose

Režisierė G. Beinoriūtė šių metų birželio 15d. dalyvauja Lietuvos okupacijos 70-mečio ir Gedulo ir vilties dienos renginių programoje. Į programą, skirtą tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, įtrauktas dokumentinis-animacinis filmas „Gyveno senelis ir bobutė”.

Plačiau >>

Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ – Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjime Estijoje

Jauna ir žinoma – jau ne kartą už kūrybą įvertinta – lietuvių kino ir teatro režisierė Giedrė Beinoriūtė Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmetį minės su Tartu lietuviais.

Plačiau >>

Diaugiau straipsnių >>