Kvailos ir trumpos istorijos

Spektaklis piliečiams nuo 4 metų /Premjera – 2009 rugsėjo 25d. / 50 min. / © Monoklis

Trumpas spektaklio aprašymas

Spektaklis sukurtas pagal Kęstučio Kasparavičiaus knygas “Kvailos istorijos” ir “Trumpos istorijos”

2005 metais knyga „Kvailos istorijos“ buvo pripažinta geriausia knyga vaikams. Spektaklį režisuoja Antanas Gluskinas , 2009 metais apdovanotas aukščiausiu teatriniu apdovanojimu „Auskinis scenos kryžius“ už geriausią 2008 metų spektaklį vaikams „Bela, Bosas ir Bulis“ Šiaulių dramos teatre.

Spektaklio veiksmas vyksta viename name, kuriame kasdien gyvena daiktai ir žmonės. Bet vieną dieną tie daiktai sužmogėja, o žmonės sudaiktėja. Bet neišsigąskite, šis spektaklis nėra įmantrus. Jame viskas pradeda aiškėti iš karto, vos tik pradėjus žiūrėti, o baigiant pasidaro visiškai aišku, kas yra kas. Kartais net paaiškėja, kas dėl visko kaltas.

Spektaklyje muzika ir dainos atliekamos gyvai.

Kūrybinė grupė

Režisierius Antanas Gluskinas
Dailininkė Aistė Anaitė
Aktoriai Aldona Vilutytė, Vaidotas Žitkus, Vytautas Leistrumas
Prodiuserė Jurga Gluskinienė
Dizainerė Mažvydė Kokanauskienė

Foto

Video

Straipsniai

Batų ir Šlepečių likimo vingiai

Spektaklis vaikams „Kvailos ir trumpos istorijos” kartais kai kur trumpam šmėkšteli. Pavyzdžiui, praeitą sekmadienį Vilniaus mokytojų namų svetainėje. Anksčiau – net Kotrynos bažnyčioje. Dar anksčiau – „Gilės” vaikų namuose Vilniaus pakrašty arba Alytuje, Rokiškyje, Utenoje. Kada jis vėl pasirodys? Po mėnesio. Ir dar po mėnesio.
Plačiau >>

Vaikams – su išmone ir meile

Apie spektaklį mažiesiems „Kvailos ir trumpos istorijos“, sukurtą pagal Kęstučio Kasparavičiaus knygas „Kvailos istorijos“ ir „Trumpos istorijos“ (rež. Antanas Gluskinas; „Monoklio“ studija), turėjau parašyti dar praėjusį rudenį (premjera įvyko rugsėjo 25 d. vaikų globos namuose „Gilė“ Vilniuje), tačiau taip jau būna: festivaliai, premjeros, renginiai, finansiniams metams baigiantis, lipa vienas kitam „ant galvos“, vos spėji bėgioti iš vieno į kitą, tad dabar tenka žvilgčioti į užrašų knygutę, ką buvau pasižymėjęs apie minėtą spektaklį… Plačiau >>

Režisieriaus Antano Gluskino spektaklio premjera!

Lietuvos teatro scenoje – neįprasta premjera. Rugsėjo 25 d. 15.30 val. vaikų globos namuose „Gilė“ spektaklio vaikams „Kvailos ir trumpos istorijos“ premjera. Tuo pačiu tai – labdaringa vaikų namų auklėtiniams skirta akcija, kurios metu spektaklis bus rodomas nemokamai.

Plačiau >>

Diaugiau straipsnių >>