Aukso obuolys

Aukso obuolys

Pjesės autorė – Aldona Liobytė / Pasaka žiūrovams nuo 5 metų /
Premjera – 2006 balandžio 22 d. / Jaunimo teatras

Trumpas spektaklio aprašymas

„Aukso obuolys“ – spektaklis pasaka visai šeimai, t.y. vaikams nuo 5 metų amžius, o tėveliams be amžiaus apribojimo. Spektaklio žanras – trileris, įpintas į pasakos rūbą. Kodėl trileris? Todėl, kad šių dienų vaikams režisierius nori kalbėti apie gyvenimo tiesas jiems suprantama kalba. Spektaklio tikslas – prikelti iš užmaršties lietuvišką pjesę ir lietuviškus autorius. Manome, kad ir vaikams bei jų tėveliams bus džiugu susipažinti arba prisiminti puikios dramaturgės Aldonos Liobytės kūrybą. Taip pat vienas iš spektaklio tikslų – įdiegti vaikui į širdį suvokimą, kad materialinės vertybės nėra žmonių santykių pagrindas. Kad šį pagrindą sudaro meilė žmogui. Ši meilė susideda iš daugelio dalykų – tai kito žmogaus išgirdimas ir supratimas.

Pagrindine spektaklio ašimi taps aukso obuolys. Aukso obuolys – panaudojamas kaip turto ir prabangos simbolis. Aišku, ne visi siekia to paties. Kitiems personažams svarbiausia vertybė ir siekiamybė yra meilė žmogui, esančiam šalia tavęs ar visai nepažįstamam. Tad šios dvi skirtingos vertybės – aukso obuolys (pinigai ar turtai) ir meilė žmogui – taps pagrindinėmis spektaklio veiksmo varomosiomis jėgomis.
Šiais laikai žmonės labai daug yra užsidarę savo problemose ir toliau jų nieko nebemato. Tai tipiškas amerikietiško gyvenimo modelis – kas vyksta mano kieme man svarbu, kas vyksta už jo man – nesvarbu. Šį gyvenimo modelį režisierius norėtų paneigti spektakliu „Aukso obuolys“.

Kūrybinė grupė

Režisierius  Antanas Gluskinas
Scenografė ir kostiumų autorė   Anželika Šulcaitė
Kompozitorius   Jonas Jurkūnas

Vaidina

Karalius – Jurgis Damaševičius
Karalienė – Dovilė Šilkaitytė
Karalaitė – Rasa Marazaitė, Dalia Morozovaitė
Jaunėlis – Sergejus Ivanovas
Vidurinėlis – Ignas Ciplijauskas
Vyresnėlis – Lukas Petrauskas
Šnipelis, Geležinis vilkas – Giedrius Arbačiauskas