Dokumentikos projektas apie Kariotiškių sąvartyną apdovanotas Rytų Europos Forume Jihlavoje

Studijoje „Monoklis” kuriamo dokumentinio filmo apie Kariotiškių sąvartyno gyventojus projektas „Stebuklų laukas” (rež. Mindaugsas Survila) sėkmingai sudalyvavo Rytų Europos Forume Jihlavoje (Čekija) bei pelnė geriausiai išvystyto projekto apdovanojimą „Golden Funnel”.

„Stebuklų laukas” – vienas iš 14 dokumentinių filmų projektų iš Rytų Europos, kurie metus laiko buvo vystomi ir tobuliname Ex Oriente kursuose Čekijoje. Spalio pabaigoje šie ir dar 9 projektai buvo pristatyti 24 televizijų ir fondų atstovams iš viso pasaulio. Jihlavoje projektą pristatė filmo režisierius ir operatorius Mindaugas Survila bei prodiuserės Jurga Gluskinienė ir Giedrė Beinoriūtė. „Golden Funnel” apdovanojimas teikiamas didžiausią pažangą per metus padariusiam projektui ir reiškia, kad Dokumentinių filmų institutas Prahoje ateinančius metus kuruos projektą ir padės jam skintis kelią tarptautiniuose dokumentikos vandenyse.

Ex Oriente kursuose savo kelią pradėjo nemažai jau pabaigtų žinomų filmų. Vienas iš jų – dokumentinis filmas „Berlyno triušiai” (rež. B.Konopka), kuris atidarė šiemetinį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį ir yra per vieną žingsnį nuo Oskaro už geriausią dokumentiką nominacijos.

„Stebuklų laukas” – dokumentinis filmas apie sąvartyno gyventojus, sąvartyno uždarymą ir žmonių likimų pasikeitimus. Tai dokumentinė poema apie nykstančią unikalią bendruomenę, pasakojama žvelgiant iš paties sąvartyno gyventojo perspektyvos, parodant jo dienos ritmą, švenčiamas šventes, gyvenimo būdą, problemas. Filmo premjera numatoma 2010 metų rudenį.