Dokumentinis filmas „Dzūkijos jautis“ dalyvauja konkursinėje programoje Armėnijoje

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas „Dzūkijos jautis“ šiomis dienomis dalyvauja „Golden Apricot“ tarptautiniame filmų festivalyje Jerevane, Armėnijoje. Lietuviškas filmas tapo vienu iš 11 tarptautinių filmų, pakviestų dalyvauti dokumentinių filmų konkursinėje programoje.

„Džiugu ir svarbu dalyvauti tokiame prestižiniame ir jaukiame festivalyje, gyvai susitikti su savo žiūrovu, kino profesionalais, kino meistrais. Svarbu, kad lietuviškas filmas buvo pastebėtas ir atrinktas iš daugelio paraiškų“ – dalijosi savo įspūdžiais šiuo metu dešimtmetį švenčiančiame festivalyje Jerevane viešintis režisierius Linas Mikuta.

„Golden Apricot“ tarptautinis kino festivalis įkurtas 2004 metais Jerevane, Armėnijos Respublikos sostinėje. Festivalis išsiskiria savo maža apimtimi ir jaukumu, bet tuo pačiu nepraranda tarptautinio dėmesio ir pagarbos.

Studijos „Monoklis“ platinamas filmas pasakoja apie “Jautį” – tikrąjį Dzūkijos gyventoją. Jonui tokią pravardę davė kaimiečiai dėl gandų apie jo neįtikėtiną jėgą. Pagrindinio herojaus vedama siužetinė linija pasakoja apie žmones, užstrigusius pasaulyje tarp degradacijos ir šventumo.