Filmas „Balkonas“ – prestižiniame LUCAS festivalyje

Studijos „Monoklis” vaidybinis filmas „Balkonas” (rež. Giedrė Beinoriūtė), atrinktas į pagrindinę 32-ojo Tarptautinio LUCAS filmų vaikams ir jaunimui festivalio konkursinę programą. Joje „Balkonas” susirungs su dar devyniais pilnametražiais filmais iš Irano, Kinijos, Švedijos, Prancūzijos ir kitų šalių. LUCAS – A klasės festivalis, kurį organizuoja Vokietijos Filmų Institutas.

Frankfurte prie Maino „Balkonas” bus rodomas rugsėjo 9 ir 11 dienomis. Filmo tarptautinę premjerą pristatys režisierė Giedrė Beinoriūtė ir prodiuserė Jurga Gluskinienė. Apdovanojimų ceremonija vyks šeštadienį, rugsėjo 12dieną.

„Nors Lietuvos žiūrovai filmą priėmė itin palankiai, smalsu išvysti užsienio žiūrovų reakcijas. Nekantrauju susitikti su publika gyvai”, – būsimais įspūdžiais dalijosi  „Balkono” režisierė Giedrė Beinoriūtė. Pasak jos, LUCAS – labai rimtas ir senas tradicijas turintis vaikų ir jaunimo filmų festivalis, todėl džiugu, kad tarptautinė „Balkono” premjera įvyks būtent čia.

2008 m. Lietuvos žiūrovams pristatytas filmas „Balkonas” Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė‘2009″ pripažintas „Geriausiu metų trumpametražiu filmu”. Lietuvos kino platintojų apdovanojimuose „Kino juosta‘2008″ „Balkonas” pelnė „Metų lietuviško filmo” titulą. „Pravda’2008” apdovanojimuose geriausia naujoke kine pripažinta „Balkono” jaunoji aktorė Elzbieta Degutytė.

Pirmasis LUCAS festivalis įvyko 1974 metais ir yra seniausias Vokietijos vaikų ir jaunimo filmų festivalis. Šis festivalis yra ne tik vaikų filmų festivalis, bet ir festivalis vaikams, nes čia jiems suteikiama galimybė dalyvauti diskusijose su filmų kūrėjais. LUCAS festivalio vertinimo komisija susideda iš penkių vaikų ir penkių kino profesionalų, kurie skiria apdovanojimą geriausio pilnametražio filmo ir geriausio trumpametražio filmo kategorijose.

LUCAS festivalis veikia kaip nepriklausomų filmų vaikams nuo penkerių iki dvylikos metų amžiaus platforma. Tarptautiniu mastu festivalis pristato naują vaikų filmų programą iš viso pasaulio. Kino profesionalai ir svečiai vertina šio festivalio programos aukštą kokybę.

Daugiau informacijos: www.lucasfilmfestival.de