Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ dalyvauja Lietuvos okupacijos 70-mečio minėjimo renginiuose

Režisierė G. Beinoriūtė šių metų birželio 15d. dalyvauja Lietuvos okupacijos 70-mečio ir Gedulo ir vilties dienos renginių programoje. Į programą, skirtą tragiškoms netektims ir pasipriešinimui atminti, įtrauktas dokumentinis-animacinis filmas „Gyveno senelis ir bobutė”.

Filmas bus rodomas Lietuvos Respublikos Seime ir jį pristatys pati režisierė. Dokumentiniame-animaciniame filme „Gyveno senelis ir bobutė” pasakojama apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas asmeniškai, pasitelkiant pasakos žanrą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Istorijos pasakotoja – maža mergaitė, kuri savaip supranta ir įsivaizduoja anų metų įvykius.

Filmui „Gyveno senelis ir bobutė” suteikta Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija, 2007 m. pripažintas kaip geriausias lietuviškas dokumentinis filmas. Filmas taip pat yra gavęs tarptautinių festivalių Ukrainoje, Baltarusijoje, Kanadoje ir Lietuvoje prizus.