Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ – Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmečio minėjime Estijoje

Jauna ir žinoma – jau ne kartą už kūrybą įvertinta – lietuvių kino ir teatro režisierė Giedrė Beinoriūtė Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmetį minės su Tartu lietuviais.

Lietuvos garbės konsulės Estijoje Birutės Klaas ir Tartu lietuvių bendruomenės kvietimu režisierė Giedrė Beinoriūtė atvyks į Lietuvos Nepriklausomybės dvidešimtmečiui skirtą minėjimo vakarą, vyksiantį kovo 12 dieną.  Vakaro metu režisierė pristatys savo dokumentinį animacinį filmą „Gyveno senelis ir bobutė”, subtiliai perteikiantį tremtį į Sibirą išgyvenusių savo senelių gyvenimo istoriją.

Renginyje Tartu dalyvaus ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Estijos Respublikoje Juozas Bernatonis. Vakaro metu skambės bardo, pulkininko leitenanto Valerijaus Šerelio dainuojamoji poezija apie kartais skaudžią, kartais romantišką kario dalią.

Po susitikimo su Tartu lietuvių bendruomene, režisierė vyks į Taliną. Kovo 13 dieną Taline dalyvaus Estijos lietuvių jaunimo sąjungos (ELJS) rengiamame kino vakare. Talino lietuviams režisierė pristatys kino kritikų puikiai įvertintą ir žiūrovų susidomėjimo sulaukusį savo filmą „Balkonas”. 2008 metais šis filmas pripažintas geriausiu Lietuvos trumpametražiu filmu ir apdovanotas „Sidabrine gerve”.

Tartu lietuvių bendruomenės ir studijos „Monoklis” informacija / 2010 03 11