Filmo „Gyveno senelis ir bobutė“ premjera per LTV

Filmo „Gyveno senelis ir bobutė“ premjera per LTV Birželio 14 d., šeštadienį, 16.10 val. per LTV bus parodytas režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinis-animacinis filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą.

Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Istorijos pasakotoja – maža mergaitė, savaip suprantanti ir įsivaizduojanti anų metų įvykius.
Filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ apdovanotas Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija „Už autentišką santykį su pasauliu“ kaip geriausias 2007 m. lietuviškas dokumentinis filmas.

Nominuotas geriausio lietuviško dokumentinio filmo kategorijoje pirmajam lietuviško kino apdovanojimui „Sidabrinė gervė 2008“. Ši juosta taip pat dalyvavo daugelyje tarptautinių kino festivalių ir forumų. Tarptautiniame kino festivalyje „Supeni“ Kijeve (Ukraina) filmui atiteko pagrindinis prizas „Žmogaus teisių“ kategorijoje, o Minsko festivalyje „Listapad“ G. Beinoriūtės darbas įvertintas specialiuoju tarpvalstybinės televizijos ir radijo kompanijos „Mir“ prizu „Kino kalba – tarpusavio supratimo kalba“.