Filmo “Pokalbiai rimtomis temomis” tarptautinė premjera įvyks „Doc Point“ festivalyje Taline ir Helsinkyje

Naujausias režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas “Pokalbiai rimtomis temomis“, du mėnesius išsilaikęs Vilniaus kino teatrų repertuaruose, pradeda tarptautines keliones.

Sausio mėnesį dokumentinė juosta bus pristatyta didžiausio Šiaurės šalių dokumentikos renginio Doc Point programoje Suomijoje ir Estijoje.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas dokumentinis filmas suteikia žodį vaikams ir paaugliams ir tyrinėja šiuolaikinį pasaulį, žvelgdamas iš vaiko perspektyvos. „Nors “Pokalbiai rimtomis temomis” nėra klasikinis pasakojamasis filmas, jis sugeba išlaikyti įtampą viso filmo metu. Minimalistinė estetika tampa ginklu, kurio jėga sustiprina pačias mažiausias tų nuoširdžių pokalbių detales. Gražus, trapus ir labai  įtaigus dokumentinis filmas. Jo sėkmės paslaptis – autorės drąsa pasirinkti tokį stilių ir gebėjimas prakalbinti mažuosius pokalbio dalyvius apie dalykus, apie kuriuos jie kartais nenori kalbėti.“– rašoma Doc Point festivalio kataloge.

2001 m. įkurtas Doc Point yra didžiausias dokumentinių filmų festivalis Šiaurės šalyse. Ir vienintelis Suomijoje, skirtas tik dokumentiniam kinui. Kiekvienais metais festivalyje pristatomi naujausi tiek suomiški, tiek ir užsienio filmai, kino klasika bei speciali dokumentinių filmų vaikams programa. Jau trečius metus Doc Point, praplėtęs savo geografiją, vyksta ir Taline. Pernai šiame festivalyje buvo rodytas kitas studijos „Monoklis“ filmas „Stebuklų laukas“ (rež. M. Survila)

Helsinkyje „Pokalbiai rimtomis temomis“ rodomas šiandien, sausio 23 d. 14 val. kino teatre Maxim 1, o Talinešeštadienį, sausio 26 d. 16 val. šiuolaikinio meno centro Kumu kino salėje Auditoorium. Abiejuose seansuose filmą pristatys ir į žiūrovų klausimus atsakys režisierė Giedrė Beinoriūtė.