G.Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ – spaudos fotografijų parodoje Helsinkio galerijoje

Rugsėjo 10 d. Helsinkio savivaldybės Virka galerijoje atidaryta Lietuvos spaudos fotografijų paroda ,,Lithuania in Action: Contemporary Lithuanian Press Photography”.

Parodoje pristatomi geriausi pastarųjų ketverių metų Lietuvos spaudos fotografų darbai, įvertinti tarptautinės vertinimo komisijos. Parodos metu Virka galerijoje taip pat demonstruojamas Giedrės Beinoriūtės filmas ,,Pokalbiai rimtomis temomis”.

Lietuvos ambasadorius Suomijoje Arūnas Jievaltas, atidarydamas parodą, dėkojo parodos partneriams už suteiktą galimybę Suomijos žiūrovams iš arčiau pristatyti šiandieninį Lietuvos gyvenimą. Parodos atidaryme kalbėjęs Helsinkio meras Jussi Pajunen pasidžiaugė, kad tai jau nebe pirma paroda iš Lietuvos, eksponuojama Helsinkio savivaldybės galerijoje.

Paroda vaizdingai pasakoja apie įvairius gyvenimo Lietuvoje aspektus: kultūrą, kasdienį gyvenimą, diplomatiją, pramogas, gamtą ir kita. Nuotraukos atspindi tiek dramatiškus įvykius, tiek humoristines akimirkas.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ suteikia žodį vaikams ir paaugliams ir tyrinėja šiuolaikinį pasaulį, žvelgdamas iš vaiko perspektyvos. Dokumentinė juosta Helsinkio publikai pristatoma jau antrą kartą. Metų pradžioje filmas dalyvavo Helsinkio dokumentinių filmų feativalyje „Doc Point“.

Paroda Virkos galerijoje surengta Lietuvos Respublikos pirmininkavimo ES Tarybai proga, bendradarbiaujant su Lietuvos spaudos fotografų sąjunga ir studija „Monoklis“. Parodą remia Kultūros rėmimo fondas prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos.

Paroda Helsinkio savivaldybės Virka galerijoje veiks iki 2013 m. lapkričio 10 d.