Giedrės Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“ – festivalio ZagrebDOX konkursinėje programoje

Po Šiaurės Amerikos premjeros 15-ajame Skandinavijos šalių kino festivalyje režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas “Pokalbiai rimtomis temomis“ grįžta į Europą. Jau šį savaitgalį filmas dalyvauja vasario 23 – kovo 2 dienomis vykstančiame ZagrebDOX tarptautiniame festivalyje.

Lietuviška dokumentinė juosta buvo atrinkta į tarptautinę konkursinę festivalio programą, kurioje – 23 filmai iš skirtingų šalių, tokių kaip Ispanija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Lenkija, Rusija, Vokietija, Brazilija, Švedija, Čilė. „Pokalbiai rimtomis temomis“ varžosi dėl „Big Stamp Award ” („Didžiojo Antspaudo“) – oficialaus festivalio apdovanojimo. Jau ne pirmą kartą tarp varžovų – garsių Lenkijos dokumentininkų Marcel ir Pavel Lozinski filmai „Tėvas ir sūnus” bei „Tėvo ir sūnaus kelionė”.

2005-ais metais įsteigtas ZagrebDOX festivalis šiemet švenčia savo 10-ąjį jubiliejų ir jau gali pasigirti kino profesionalų pripažinimu ir, svarbiausia, dideliu žiūrovų lankomumu. Festivalis rengia regioninę ir tarptautinę konkursines programas, eilę retrospektyvų.

G.Beinoriūtės filmas „Pokalbiai rimtomis temomis” ZagrebDOX festivalyje bus rodomas vasario 28d. 14val. ir kovo 1d. 17val. Festivalyje savo filmą pristatys ir su žiūrovais susitiks režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Tiesiai iš Zagrebo „Pokalbiai rimtomis temomis“ keliauja į Čekiją, Brno mieste vykstantį Cinema Mundi tarptautinį kino festivalį. 5-ąjį kartą vykstančiame festivalyje lietuviškas filmas varžysis dėl garbės apdovanojimo „Pasaulio filmai“ programoje. Sudarydama šią programą, festivalio atrankos komisija ypatingą dėmesį skiria filmams, kurie buvo pateikti kandidatais varžytis dėl „Oskaro“ apdovanojimo geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

„Pokalbiai rimtomis temomis” šiame festivalyje bus rodomas kovo 2 dieną 16:30val. ir kovo 4 dieną 16:30val.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas dokumentinis filmas suteikia žodį vaikams ir paaugliams ir tyrinėja šiuolaikinį pasaulį, žvelgdamas iš vaiko perspektyvos.