Kad “Senelis ir bobutė” gyventų ilgai ir laimingai

G. Beinoriūtės filmui „Gyveno senelis ir bobutė” – dar vienas apdovanojimas! Dokumentinė-animacinė juosta apie Sibiro tremtį apdovanota antrąja premija ką tik pasibaigusiame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje.

Penktus metus iš eilės vykstančiame festivalyje šiemet pirmą kartą surengtas Baltijos šalių dokumentinių filmų konkursas, kuriame dalyvavo 12 filmų: po keturis iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Filmus vertino tarptautinė žiuri, kurios nariais tapo „DocPoint” (Helsinkio dokumentinių filmų festivalio) meno komiteto narė Elizabeth Marshan iš Suomijos, Dokumentinių filmų instituto Prahoje programų koordinatorė Hana Rezková (Čekija) bei kino režisierius Sergej Loznica (Rusija / Vokietija).

Pirmoji VDFF premija atiteko latvių filmo „Trys vyrai ir žuvų tvenkinys” režisieriams Māriui Maskalāns ir Lailai Pakalniņai. Trečiosios premijos laimėtojas – taip pat latvis Andis Mizišs. Premija jam paskirta už filmą „Bažnyčia atvyks vakarėjant”. Premijas kino kūrėjams įsteigė Kazickų šeimos fondas.

G. Beinoriūtės teigimu, jai VDFF premija – svarbus apdovanojimas. „Malonu tapti pirmąkart organizuojamo konkurso laureate. Taip pat labai džiugina sutapimas – šioms dienomis išleidžiame filmą DVD formatu. Taigi Lietuvos žiūrovai turės galimybę ne tik pasiskaityti apie filmą, bet ir jį pamatyti. Taip pratęsime filmo gyvenimą. Labai norisi, kad „Senelis ir bobutė” gyventų ilgai ir laimingai”, – sako režisierė.

Tai – jau penktas apdovanojimas 2007 metais sukurtam filmui. Prieš metus G.Beinoriūtei įteikta Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija „Už autentišką santykį su tikrove”. Juosta taip pat apdovanota pagrindiniu prizu tarptautiniame kino festivalyje „Stupeni”, žmogaus teisių kategorijoje (Kijevas, Ukraina), specialiuoju prizu kino festivalyje „Listapad” (Minskas, Baltarusija), specialiuoju prizu už novatorišką dokumentiką kino festivalyje Eurofest (Montrealis, Kanada).

Kartu su „Seneliu ir bobute”  DVD formatu išleidžiamas ir didelio populiarumo susilaukęs naujausias režisierės G.Beinoriūtės filmas „Balkonas”.