Kino teatre – dokumentinio filmo „Dzūkijos jautis“ pavasariniai seansai

Atšventęs tarptautinę premjerą Tartu vizualinės kultūros festivalyje „WorldFilm“ (Estijoje) dokumentinis filmas „Dzūkijos jautis“ gegužės pirmąją savaitę kviečia vilniečius į kino teatrą „Skalvija“. Filmo rodymai prasideda specialiu seansu ir diskusija su režisieriumi Linu Mikuta gegužės 2d. 19val.

Filmo ašis – Jonas arba “Jautis” (tokią pravardę jam davė kaimiečiai dėl gandų apie jo neįtikėtiną jėgą) – tikrasis Dzūkijos gyventojas. Tvirtais ir neskubriais žingsniais „Jautis“ keliauja per savo paprastą gyvenimą, primindamas šiuolaikiniam nūdienos žmogui jo trapumą bei laikinumą.

„Senasis Lietuvos kaimas ir jo samprata sparčiai nyksta. Senieji gyventojai išmiršta arba degraduoja, užleisdami vietą naujai – vasarnamių kultūrai. Parduodamose žemėse kuriasi naujakuriai iš miesto, keisdami kaimo veidą iš esmės. Įdomu stebėti tą takoskyrą ir kitimą, pasitelkiant senuosius kaimo gyventojus, užfiksuojant galbūt paskutiniąją lietuviško kaimo kartą.“ –teigia filmo režisierius Linas Mikuta.

„Abejonių nekelia tai, kad „Dzūkijos jaučio“ kūrėjai puikiai išmoko chrestomatinių lietuvių poetinės dokumentikos erdvių konstravimo pamoką – turbūt beveik pusė valandą trunkančio filmo epizodų yra gryniausias lietuviškos poetinės dokumentikos tradicijos koncentratas. Vizualumas, tiesa, ir yra stipresnioji filmo pusė“ – rašo kritikė Elena Jasiūnaitė po nacionalinės filmo premjeros.

Filmą bus galima pamatyti gegužės 2d. 19val., 4 d. 16.40val., 6 d. 17val., 8 d. 17val. kino centre “Skalvija”.