Kristinai Sereikaitei – geriausios kino operatorės apdovanojimas Rusijoje

Tarptautiniame Rusijos dokumentinių filmų festivalyje “Russia” operatorė Kristina Sereikaitė pripažinta geriausia ir apdovanota už darbą filme “Dzūkijos jautis” (režisierius Linas Mikuta).

24-ąjį kartą organizuojamame festivalyje dalyvavo ir savo filmą „Dzūkijos jautis žiūrovams pristatė režisierius Linas Mikuta. Lietuviškas filmas tapo vienu iš 10 tarptautinių filmų, pakviestų dalyvauti konkursinėje programoje.

„Festivalis išties nustebino savo žiūrovais. Tokios aktyvios ir smalsios publikos galėtų pavydėti kiekvienas dokumentikos festivalis. Dešimtą valandą ryte paprastą savaitės dieną surinkti pilnos salės neįmanoma, net ir rodant naujausią Holivudo blokbasterį, o čia – trūko vietų. Smagu , jog “Dzūkijos Jautis” susilaukė tikrai daug pozityvių komentarų ir simpatijų. Žmonės uždavinėjo daug klausimų tiek po seanso, tiek vakare vykusioje spaudos konferencijoje, kurią vedė žymus Rusijos kino kritikas Viktoras Matizenas. Žiuri komisijoje taip pat netrūko žymių pavardžių, jos pirmininku buvo garsus rusų aktorius Vladimiras Menšovas. Esu laimingas, jog “Dzūkijos Jaučiui” buvo skirtas prizas už geriausią operatoriaus darbą.  Džiaugiuosi dvigubai – kaip režisierius už savo operatorę ir kaip vyras už savo žmoną.” – dalijosi savo įspūdžiais iš festivalio grįžęs režisierius Linas Mikuta.

Operatorė Kristina Sereikaitė sėkmingai debiutavo dokumentiniame filme „Liza, namo“ (rež. Oksana Buraja) ir buvo nominuota Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose “Sidabrinė gervė‘ 2013″ kaip geriausia operatorė.

Studijos „Monoklis“ platinamas filmas pasakoja apie “Jautį” – tikrąjį Dzūkijos gyventoją. Jonui tokią pravardę davė kaimiečiai dėl gandų apie jo neįtikėtiną jėgą. Pagrindinio herojaus vedama siužetinė linija pasakoja apie žmones, užstrigusius pasaulyje tarp degradacijos ir šventumo.