Marat‘o Sargsyan‘o filmas apdovanotas „Kino pavasario“ skatinamuoju prizu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pirmą kartą festivalio „Kino pavasaris” istorijoje, šiemet jaunam lietuvių kino kūrėjui buvo įsteigtas skatinamasis prizas. Juo buvo apdovanotas Marat Sargsyan filmas „Lernavan”. Prizu siekta ne tik skatinti jaunus kino kūrėjus kurti, bet ir įvertinti naujosios Lietuvos kino kartos darbus.

Dėl „Švyturio” alaus įsteigto skatinamojo prizo varžėsi devyni Lietuvos teatro ir muzikos akademijos auklėtiniai:  Lina Lužytė („Jau puiku tik dar šiek tiek”) , Dovilė Šarutytė („Aš tave žinau”), Marat Sargsyan („Lernavan”), Rokas Eltermanas („Laisvas kritimas”), Jonas Tertelis („14:56″), Ieva Veiverytė („Kryžiažodis”), Tomas Smulkis („Pietys”), Andrius Blaževičius („Bergenas”) ir Mikas Žukauskas („Geraširdė Ana”). Filmus vertino kino kritikės Izolda Keidošiūtė, Neringa Kažukauskaitė ir Renata Šukaitytė.

Prieš metus LMTA režisieriaus diplomą įgijusio M.Sargsyano diplominiam filmui „Lernavan” tai – ne pirmas įvertinimas. 2009 m. festivalyje „Vilniaus Kino šortai” juosta pripažinta geriausiu vaidybiniu filmu. Serbijoje vykusiame tarptautiniame kino ir muzikos festivalyje Kustendorf „Lernavan” buvo apdovanotas Spaudos žiuri bei „Bronzinio Kiaušinio” prizais.

„Lernavan” pasakoja apie tėvynės, kurios tokios, kokią kadaise pažinojai, jau nebėra, paieškas. Šio filmo centre – tėvas su sūnumi, ieškantys tėvo gimtinės „Lernavan”. Tačiau tokios vietos nėra ir niekas net negirdėjo. Po ilgos kelionės keistu autobusu, tėvas su sūnumi atvyksta į vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės… stovi tik balti – kaip baltas, dar neprirašytas lapas – kalnai.
Studijos „Monoklis” platinamas filmas „Lernavan” festivalio „Kino pavasaris” metu susilaukė išskirtinio dėmesio ir buvo pakviestas dalyvauti kituose tarptautiniuose festivaliuose užsienyje.