Sidabrinė gervė nutūpė “Balkone”

Gegužės 29 d. jau antrą kartą išdalinti „lietuviškieji oskarai“ – Sidabrinės gervės. Renginyje, kurį tiesiogiai transliavo Lietuvos televizija, buvo apdovanoti labiausiai kinui nusipelnę asmenys, kino kūrėjai bei jų darbai.

G.Beinoriūtės filmas „Balkonas“ pripažintas geriausiu 2008 metų trumpametražiu filmu. Režisierei sėkmės palinkėjo ir Sidabrinės gervės statulėlę įteikė pats Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus.

„Visų pirma labai dėkoju šventės sumanytojams ir rengėjams . Man, kaip Lietuvos kino kūrėjai, nėra didesnės šventės nei gauti lietuviško kino apdovanojimą. Taip pat labai dėkoju žiūrovams, kurie ateina į lietuvišką kiną – jūs labai reikalingi tam, kad kinas gyvuotų. Ir paskutinė padėka – filmo „Balkonas“ kūrybinei grupei – ačiū visiems, kad ši gervė atskrido į mūsų balkoną“, – susijaudinusi dėkojo režisierė.

Tai – jau trečiasis apdovanojimas filmo „Balkonas“ kūrybinei grupei. Metų pradžioje jaunoji aktorė Elzbieta Degutytė buvo pripažinta geriausia naujoke kine „Pravda naujokų“ apdovanojimuose. O pirmą kartą surengtuose Lietuvos kino platintojų apdovanojimuose „Balkonas“ buvo pripažintas metų lietuvišku filmu.