“Stebuklų laukas” startuoja išskirtinėmis premjeromis Vilniuje ir Kaune

Studijoje „Monoklis“ sukurtas režisieriaus Mindaugo Survilos filmas „Stebuklų laukas“ antradienį atidarė Tarptautinį Kauno kino festivalį, o rytoj uždarys Vilniaus dokumentinių filmų festivalį.

Ketverius metus kurtas dokumentinis filmas pasakoja apie žmones, daugiau negu 20 metų gyvenančius Budos miške, netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno.

„Iki tol apie sąvartynuose gyvenančius žmones žinojau tik iš televizijos ir spaudos, – teigia filmo režisierius ir operatorius Mindaugas Survila. – „Absoliuti dauguma straipsnių ar reportažų būdavo tendencingi, sutirštinantys spalvas, stereotipiškai atskleidžiantys tik pačius juodžiausius gyvenimo sąvartyne atspalvius. Pamažu įgavęs žmonių pasitikėjimą, galėjau stebėti visai kitokį sąvartyno gyventojų veidą nei juos piešdavo spauda ar televizija: nuoširdžiai bendraujančius, besirūpinančius vieni kitais, draugiškus, besišypsančius, estetus.“

Režisierius ir operatorius Mindaugas Survila, pagal išsilavinimą biologas, nuo vaikystės fotografuoja gamtą, studijų metais pradėjo filmuoti. Jo pirmas filmas „Susitikimas su žuvininkais“, pasakojantis apie retus paukščius erelius žuvininkus, 2007 m. pripažintas geriausiu Lietuvos dokumentiniu filmu apie gamtą ir apdovanotas Petro Abukevičiaus premija.

„Stebuklų laukas“ – M. Survilos debiutas profesionaliame kine. Šio filmo projektas 2009 m. apdovanotas „Golden Funnel“ prizu kaip geriausiai per metus išvystytas projektas tarptautiniame dokumentinių projektų vystymo seminare „Ex Oriente Film 2009“ (Čekijos Respublika).

„Stebuklų lauke“ susibūrė ir jau patyrusių kino profesionalų komanda. Tai – montažo režisierius Danielius Kokanauskis, garso režisierius Saulius Urbanavičius bei prodiuserės Jurga Gluskinienė ir Giedrė Beinoriūtė.

Spalio viduryje filmas pasirodys šalies kino teatrų repertuaruose.