Dokumentiniam filmui „Šaltos ausys“ – pagrindinis festivalio prizas Argentinoje

fidba apdovanojimas

Režisieriaus Lino Mikutos dokumentinis filmas “Šaltos ausys” grįžo iš Argentinos tarptautinio dokumentinių filmų festivalio su apdovanojimu. Filmas laimėjo pagrindinį festivalio prizą pilnametražių filmų kategorijoje.

Festivalio žiuri, teikdama apdovanojimą, taip apibūdino filmą: „Poetinė filmo kalba intymios kameros pagalba sukuria tikrumo jausmą. Realybė kuriama vizualine jėga, sugebančia sugrąžinti mus į tai, kas žmogiška, minimalu, neapčiuopiama.“

Argentinos tarptautinis dokumentinių filmų festivalis (FIDBA) – vienas jaunesnių festivalių savo regione, bet pritraukiantis plačią auditoriją ir dalyvaujančių kino kūrėjų skaičių. Šiemet festivalis pristatė 51 filmą iš 20 šalių ir jį aplankė beveik 24000 žiūrovų. FIDBA festivalis ypatingą dėmesį skiria kino kūrėjams, kuriems kino forma suteikia galimybę perteikti aplinkinį socialinį ir istorinį kontekstą ir žmogaus portretą jame.

„Aš labai džiaugiuosi, kad filmas laimėjo pagrindinį festivalio apdovanojimą. Tai yra pirmasis tarptautinis grand prix ne tik šiam filmui, bet ir apskritai mano kūrybinėje biografijoje. Labai dėkoju visai kūrybinei komandai. Tai mūsų visų laimėjimas.“,- savo džiaugsmo neslėpė režisierius Linas Mikuta.

„Be apdovanojimo statulėlės ir prizo, itin svarbus ir reikšmingas mūsų mažos šalies dokumentiniam filmui skiriamas platinimo ir sklaidos net trijose Pietų Amerikos šalyse Argentinoje, Urugvajuje ir Čilėje prizas. Tai naujos kelionės pradžia.“, – džiaugėsi filmo prodiuserė Jurga Gluskinienė.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas dokumentinis filmas pasakoja istoriją apie du vyrus – tėvą bei jo kurčnebylį sūnų, kurie gyvena vienkiemyje, praktiškai atskirti nuo civilizacijos. Dalindamiesi tuo pačiu stogu, tomis pačiomis problemomis ir vargais, vyrai visgi išlieka labai tolimi vienas kitam. Jų pasaulio pajautimai tokie skirtingi, jog visi bandymai susikalbėti virsta konfliktu arba mažų mažiausiai nesusipratimu. Tėvas laiko sūnų nenormaliu nesubrendėliu, o sūnus tėvą – nejautriu chamu. Ar įmanoma šiems, regis, patiems artimiausiems žmonėms rasti kelią vienam į kitą? Filmo sukūrimą dalinai parėmė Lietuvos kino centras.

Filmo „Šaltos ausys“ tarptautinė premjera įvyko Krokuvos filmų festivalyje, kur filmo operatorė Kristina Sereikaitė buvo apdovanota už geriausią operatorės darbą.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas filmas “Šaltos ausys” taip pat atrinktas dalyvauti tarptautinio festivalio „Massage to Man“ Sank Peterburge konkursinėje programoje ir laukia kitų svarbių festivalių patvirtinimo rudenį.