Dokumentinis filmas “Stebuklų laukas” šiomis dienomis bus parodytas „Doc Point“ festivalyje Taline ir Helsinkyje

Debiutinis Mindaugo Survilos filmas “Stebuklų laukas” ką tik sugrįžo iš Tarptautinio Triesto kino festivalio (Italija), kur įvyko filmo tarptautinė premjera. Kelionės po tarptautinius festivalius tik prasideda, todėl nespėjęs kojų apšilti režisierius jau vėl kelyje.

Šįvakar M. Survila su prodiuserių komanda filmą pristatys Taline, o šeštadienį – Helsinkyje, didžiausio Šiaurės šalių dokumentikos renginio Doc Point programoje.

Studijoje „Monoklis“ sukurta dokumentinė poema pasakoja apie žmones, daugiau negu 20 metų gyvenančius Budos miške, netoli buvusio Kariotiškių sąvartyno.  Lietuvoje filmas atidarė Tarptautinį Kauno kino festivalį ir buvo rodomas Lietuvos kino teatruose.

„Šis fantastiškas filmas suteikia žodį žmonėms, gyvenantiems šalia sąvartyno, žodį, kuriam netrūksta ironiškų ir juodojo humoro intonacijų,“ – rašoma Doc Point festivalio kataloge.

2001 m. įkurtas Doc Point yra didžiausias dokumentinių filmų festivalis Šiaurės šalyse. Ir vienintelis Suomijoje, skirtas tik dokumentiniam kinui. Kiekvienais metais festivalyje pristatomi naujausi tiek suomiški, tiek ir užsienio filmai, kino klasika bei speciali dokumentinių filmų vaikams programa. Pernai šiame festivalyje įvyko kito lietuviško filmo „Barzakh“ (rež. M. Kvedaravičius) premjera. Jau antrus metus Doc Point, praplėtęs savo geografiją, vyksta ir Taline.

Taline „Stebuklų laukas“ rodomas šiandien, sausio 27 d. 18 val. nekomerciniame kino teatre Soprus, Helsinkyješeštadienį, sausio 28 d. 13 val. kino teatre Maxim 2. Abiejuose seansuose filmą pristatys ir į žiūrovų klausimus atsakys pats režisierius.