Filmas „Balkonas“ – ES kultūros festivalyje Indijoje

2008 metais sukurtą G.Beinoriūtės filmą “Balkonas” pamatys ir Indijos žiūrovai. Kartu su dešimties kitų Europos valstybių filmais, skirtais vaikams ir jaunimui, “Balkonas” dalyvauja ES kultūros festivalyje „EU Sanskriti Festival 2011“.

Festivalį organizuoja ir koordinuoja Lenkijos Respublikos ambasada ​​Naujajame Delyje, Europos Sąjungos valstybių narių ambasados ​​ir Europos Sąjungos delegacija Indijoje.

Studijoje „Monoklis“ sukurtas filmas nukelia į tarybinius aštuoniasdešimtuosius. Pasakojimo centre – vienuolikametės Emilijos ir jos bendraamžio Rolano draugystės istorija. Rolanui atsikrausčius į butą greta Emilijos, tarp vaikų mezgasi ryšys. Tačiau iš drovumo ar baimės atsiverti jie bendrauja tik per sieną, sėdėdami kiekvienas savo balkone arba per rozetę, jungiančią jų butus.

Filmas „Balkonas“ Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė 2009“ pripažintas „Geriausiu trumpametražiu filmu“. Lietuvos kino platintojų apdovanojimuose „Balkonas“ pelnė „Metų lietuviško filmo“ titulą. “Pravda 2008” apdovanojimuose geriausia naujoke kine pripažinta “Balkono” jaunoji aktorė Elzbieta Degutytė, o Tarptautiniame Kairo filmų vaikams festivalyje „Balkonui“ atiteko Sidabrinis Kairo prizas.

„Balkonas“ Indijoje bus rodomas trijuose miestuose: gruodžio 12 d. 10 val. Guwahati, sausio 5 d. 14 val. Kalkutoje ir sausio 20 d. 11 val. Čenai.