Filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ premjeroje – taiklūs pasakymai ir nutylėjimai

Rūta, Jonas, Saulė, Vitalija, Silvija, Erikas, Deividas, Jaroslavas, Borisas, Ieva, Ignas, Emilis – tai 12 Giedrės Beinoriūtės dokumentinio filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ herojų, kurie ketvirtadienio vakarą kartu su ja palydėjo filmą į kino ekranus.

Kiek daugiau nei valandą trunkančiame dokumentiniame filme vaikai ir paaugliai atvirai dalijasi savo išgyvenimais ir patirtimi, stebina išmintimi ir taikliais pasisakymais, priverčia nusijuokti ir palaikyti. Tad po „Pokalbių rimtomis temomis“ premjeros sostinės kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ dar ilgai netilo pokalbiai apie jų įžvalgumą, būdo tvirtumą ir skaudžią patirtį.

Iškilmingos premjeros metu G. Beinoriūtė, filmo režisierė ir scenaristė, pristatė gausią filmo kūrybinę komandą. Šalia jos išsirikiavo „Pokalbių rimtomis temomis“ prodiuserė Jurga Gluskinienė, režisierę savo knyga „Tariamas iš tamsos“ įkvėpusi rašytoja Vanda Juknaitė, ne pirmą kartą su G. Beinoriūte bendradarbiaujantis operatorius Audrius Kemežys, garso režisierius Saulius Urbanavičius, montažo režisierius Danielis Kokanauskis ir daugelis kitų.

Vakaro akcentu tapo kompozitoriaus Gedimino Gelgoto diriguojamo „Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO“ kompozicija „Aidai tūkstančiui metų“.  Šią kompoziciją bei specialiai filmui sukurtus muzikinius etiudus „Pokalbių rimtomis temomis“ žiūrovai išgirs ir filme.

Daugiau nei prieš dvejus pašnekovų paiešką pradėjusi režisierė, apsilankė ne vienoje mokykloje ar globos namuose, kreipėsi ne į vieną draugą ir pažįstamą, kol atrado protagonistus „Pokalbiams rimtomis temomis“. Daug laiko bendravimui su filmo herojais skyrusi G. Beinorūtė aktyviai įsitraukė į  jų kasdienybę ir laisvalaikį – kartu ėjo į pamokas ir būrelius, kartu šoko, dainavo, žaidė krepšinį, leidosi rogėmis nuo stačių šlaitų ir mokėsi gestų kalbos.

Režisierė prisipažino siekusi filmui atrinkti kuo įvairesnius jaunus žmones, turinčius skirtingą gyvenimo patirtį, kad juose lyg veidrodyje galima būtų pamatyti visuomenės vaizdą.

Ovacijomis filmo premjerą palydėjusi Vilniaus publika estafetę perduoda Kaunui – premjerinis filmo seansas laikinojoje sostinėje numatytas jau šį sekmadienį, spalio 14, „Forum Cinemas Akropolyje“ ekrane. Labiausiai nekantraujantys pamatyti filmą jau nuo šiandien jį gali išvysti ne tik „Forum Cinemas” kino teatruose Vilniuje ir Kaune, bet ir Panevėžio kino centre „Garsas”, Šiaulių „Atlantis Cinemas“ bei Alytaus „Dainavos“ kino teatruose.

„Pokalbiai rimtomis temomis“ yra jau 7-asis G. Beinoriūtės filmas. Ankstesni jos dabai – studijų metais kurtos „Mano vienišos draugės“ (1997) bei „Mama, tėtė, brolis ir sesė“ (1999), dokumentinis pasakojimas „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ (2005) apie Šarūno Barto juostos „7 nematomi žmonės“ filmavimą, ironiškas „Troleibusų miestas“ (2007), prieš 4 metus pristatytas „Balkonas“, įvertintas  „Sidabrinės gervės“ apdovanojimu ir pelnęs Lietuvos žiūrovų simpatijas.