Jūratės Samulionytės filmas „Laikinai“ iš festivalio Vokietijoje grįžo su apdovanojimu

Spalio 20d. filmas “Laikinai” (režisierė Jūratė Samulionytė) tarptautiniame vaikų ir jaunimo kino festivalyje “Schlingel” (Chemnicas, Vokietija), trumpametražių ir animacinių filmų kategorijoje laimėjo geriausio filmo apdovanojimą.

Vokietijos mieste Chemnice jau septynioliktą kartą vykstantis festivalis sutraukė 103 filmus iš 36 pasaulio šalių, gausybę jaunųjų žiūrovų bei kino mylėtojų. Filmas “Laikinai” dalyvavo vienoje iš septynių festivalio konkursinių programų, kurioje pavergė profesionalios žiuri širdis. Filmas pripažintas geriausiu ir apdovanotas 500 eurų prizu.

„Režisierė Jūratė Samulionytė dokumentiškai, bet subtiliai ir stebėtinai jausmingu būdu perteikia kas jaučiama, kai vaikai staiga turi tapti suaugusiais. Jaunieji atlikėjai vaidina natūraliai, bet įvykiai verčia pašiurpti. Nors filmo scenos ramios, bet daug ką pasakančios.“- rašoma festivalių organizatorių pranešimuose apie lietuvės sukurtą filmą.

„Itin smagu pasidžiaugti pirmuoju mūsų filmo laimėtu prizu, kurį gavome vaikų bei jaunimo festivalyje. Tai mane labai džiugina, nes reiškia, kad žinia pasakojama filme pasiekė ir jaunuosius žiūrovus.” – teigia režisierė Jūratė Samulionytė.

Studijoje „Monoklis“ sukurto filmo “Laikinai” kelionės čia nesibaigia. Kaip tik šią savaitę jis dalyvauja konkursinėje programoje 31-ajame Upsalos tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje (Švedija). Tai gerai vertinamas festivalis Europoje bei didžiausias ir seniausias trumpametražių filmų festivalis Švedijoje. Lapkričio pradžioje filmas “Laikinai” bus pristatytas
jau 54-ąjį kartą vykstančiose Šiaurės šalių kino dienose Liubeke (Vokietija). Filmas bus rodomas programoje “Kinas jauniesiems žiūrovams”. Festivalyje Liubeke pristatomi vaidybiniai, dokumentiniai ir trumpametražiai filmai iš Baltijos regiono šalių: Danijos, Norvegijos, Islandijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.