Po premjeros: kaip filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“ vertina patys herojai?

Prieš porą savaičių į kino ekranus išleisto naujausio režisierės Giedrės Beinoriūtės filmo herojai baigia apsiprasti su išaugusiu dėmesiu ir artimųjų reakcijomis. „Tėtis sakė, kad gerai dėstau mintis“, – džiaugiasi 12-etė Saulė, aktorės Joanos Čižauskaitės dukra.

Kartu su kitais dokumentinio pasakojimo „Pokalbiai rimtomis temomis“ herojais ji daugiau nei prieš dvejus metus sutiko prieš kamerą pasvarstyti, kas yra meilė, vienatvė, Dievas, ką jai reiškia tėvų skyrybos, ir … „tiesiog pakalbėti iš širdies“.

„Pokalbiai rimtomis temomis“ Saulei buvo antrasis susitikimas su G. Beinoriūte ir jos filmavimo komanda. Prieš kelerius metus Saulė vaidino daug simpatijų sulaukusiame vaidybiniame režisierės filme „Balkonas“ (2008).

Filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ herojai – dvylika jaunų 8-16 metų žmonių su skirtinga gyvenimo patirtimi ir gebėjimais, atvirai kalbančių apie savo išgyvenimus, ryšį su kitais žmonėmis, laimės suvokimą. Dabar jie jau gerokai ūgtelėję, tad ir į kai kuriuos klausimus atsakytų kitaip, tačiau visi tikina likę patenkinti filmu.

„Buvo labai įdomu pirmą kartą pasižiūrėti visą filmą. Po jo peržiūros sužinojau, kokie skirtingi gali būti vaikai. Mano klasėje visų pomėgiai yra vienodi, taip pat ir įsitikinimai, o filme – visi yra absoliučiai skirtingi“, – įspūdžiais po premjeros dalijosi žiūrovus išskirtiniu balsu ir vidine stiprybe sužavėjęs 13-etis Emilis.

Paauglys tikino visai nebijojęs kalbėti prieš kamerą, tačiau baiminosi tos akimirkos, kai pirmą pamatys filmą: „Juk praėjo 2-3 metai, jau net gerai neatsiminiau klausimų. Po premjeros baimė dingo: pamačiau, kad viską gerai susakiau, nors dabar mąstysena pasikeitusi ir apie kai kuriuos dalykus kitaip kalbėčiau“, – sakė Emilis.

Pati trumpus filmus kurianti ir juose vaidinanti Silvija prieš premjerą labiausiai nerimavo dėl filmo žanro. Dokumentikos nemėgstanti mergina kalba be užuolankų: filmuodamasi ji manė, kad „iš filmo gausis nesąmonė“.

Gavosi priešingai – filmas jai patiko: „Galvojau, kad nuobodžiausiu, kad lauksiu savo pasisakymų, o kai pradės kalbėti kiti, pasiremsiu ant rankos ir vėl lauksiu. Tačiau šis dokumentinis filmas man buvo visai nenuobodus“.

„Rimtas filmas“, – lakoniškai pirmąjį įspūdį po premjeros išsakė Saulė. Galbūt todėl „Pokalbius rimtomis temomis“ ji pirmiausiai rekomenduoja pasižiūrėti tiems, kurie dar neatrado savo kelio ir nežino, ko nori iš gyvenimo.

Filmas „Pokalbiai rimtomis temomis“  ir toliau rodomas Forum Cinemas Vingis Vilniuje, o nuo spalio 25 d. atkeliaus į „Skalvijos“ kino centro bei kino teatro „Pasaka“ bei Marijampolės „Spindulio“ ekranus.