Filmui „Gyveno senelis ir bobutė“ – dar vienas konkursas

Apkeliavęs keliolika tarptautinių festivalių, pelnęs net penketą apdovanojimų, G.Beinoriūtės filmas „Gyveno senelis ir bobutė” tęsia savo keliones po pasaulį. Netrukus juosta užsuks pas kaimynus lenkus į tarptautinį festivalį Liubline „Rozstaje Europy” („Europos kryžkelės”).

Dokumentinė pasaka apie tremtį bus parodyta konkursinėje festivalio programoje balandžio 23d. 12:30 val.
Festivalis „Rozstaje Europy”  šiemet švenčia 10-ies metų jubiliejų. Liubline, Rytų ir Centrinės Europos kryžkelėje, vykstančio festivalio tikslas – kalbėti apie skirtingų tautų, kultūrų, tradicijų ir religijų atstovų harmoningą sugyvenimą, toleranciją ir atvirumą vienas kitam. Apie šiuos dalykus skatinama kalbėtis, tyrinėjant praeitį, analizuojant šiuolaikinę realybę ir keliant klausimus dėl Lenkijos, Europos bei viso pasaulio ateities.

Iš 42 pasaulio šalių, iš beveik 250 dokumentinių filmų, dalyvavusių festivalio atrankoje, į konkursinę programą atrinkti 34 filmai – 24 trumpi ir 10 pilnametražių. Tarp jų yra filmai iš Lenkijos, Vengrijos, Lietuvos, Rumunijos, Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos ir Serbijos. Dauguma jų Lenkijoje bus rodomi pirmą kartą. Be filmo „Gyveno senelis ir bobutė” festivalyje dalyvauja ir dar vienas lietuviškas filmas – T.Tamošaičio „Ispanų kalba suaugusiems”.

Filmas „Gyveno senelis ir bobutė” pasakoja apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. G.Beinoriūtei už šį filmą 2007 metais įteikta Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija „Už autentišką santykį su tikrove”. Juosta taip pat apdovanota pagrindiniu prizu tarptautiniame kino festivalyje „Stupeni”, žmogaus teisių kategorijoje (Kijevas, Ukraina), specialiuoju prizu kino festivalyje „Listapad” (Minskas, Baltarusija), specialiuoju prizu už novatorišką dokumentiką kino festivalyje Eurofest (Montrealis, Kanada) bei antrąja premija Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje. Praėjusių metų pabaigoje studija „Monoklis” išleido filmą DVD formatu.