Kompozitorius G. Gelgotas debiutuoja naujausiame G.Beinoriūtės filme

Minimalistinės muzikos kompozitorius, „Naujų idėjų kamerinio orkestro” (NICo) įkūrėjas, knygos „Gettin‘ closer“ autorius – visa tai apie jauną veiklų menininką Gediminą Gelgotą. Dabar jau galima pridurti – ir kino kompozitorių.

Daugeliui girdėtą muzikinę G.Gelgoto kompoziciją „Aidai tūkstančiui metų“ bei specialiai filmui kurtus muzikinius etiudus netrukus bus galima išgirsti dokumentiniame režisierės Giedrės Beinoriūtės pasakojime „Pokalbiai rimtomis temomis“.
„Kai pirmą kartą pamačiau filmą, dar nebaigtą, iš karto išgirdau muziką, kuri galėtų skambėti jame. Tai man buvo labai svarbu, todėl ir sutikau kurti. Jutau žinąs ką daryti, kad filmas nebūtų vienas iš daugybės tylių lietuviškų filmų. Norėjau šią viziją realizuoti“, – susitikimą su filmu prisimena kompozitorius.
G. Gelgotas pasakoja studijų Vokietijoje metu mokęsis kurti muziką ir kinui, taip pat neretai gaudavęs replikų iš publikos, kad jo kuriama muzika itin tiktų kinui, tačiau iki šiol neradęs tam laiko. Vieną rytą pabudęs jis nusprendė išbandyti save naujoje srityje.
Savo pirmąjį garso takelį kino režisierės G. Beinoriūtės filmui kompozitorius vadina muzikiniais epizodais nuotaikai palydėti, o ne atskirais savarankiškais kūriniais. Norėta santūriai pabrėžti kai kurių filme kalbinamų vaikų, kurie tarsi atsiveria kulminaciniuose taškuose, pasakojimus.
„Filme bendraujama su įvairiais vaikais, tarp jų – ir vaikai, likę be tėvų, ar su negalia, tačiau šie pokalbiai nėra liūdni. Jie – apie tokį gyvenimą, kokį mato tie vaikai. Kartais man atrodydavo, kad juose yra daugiau išminties, nei eilinio žmogaus gyvenime. Tą išmintį man ir norėjosi pabrėžti“, – sako G. Gelgotas.
Naujame amplua save išmėginęs menininkas pastebi, kad kurti filmui yra ne tas pats, kas koncertinei salei. Gerą filmo garso takelį jis lygina su fortepijono akomponavimu vokalistui: auditorija atskirai jo nepastebi, bet šiam pasibaigus išgirsta ir suvokia svarbą.
„Viena vertus, kurti filmui lyg ir lengva, lyg ir niekas muzikos nepastebi, nes ji nėra pagrindinė veikėja, bet jei ši silpna – baisingai atkreipia dėmesį“, – įsitikinęs muzikos kūrėjas.
Nuolat neakademiškų muzikavimo formų ieškantis jaunas kompozitorius yra kelių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas. Jo kūriniai yra skambėję Latvijos, Rusijos, Suomijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, JAV, Argentinos festivaliuose.
Filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“ – 11 pasakojimų ir vieną nutylėjimą apie gyvenimą – nuo spalio 12 dienos bus galima išvysti Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ ekranuose.

Čia galite pasiklausyti filmo muzikinį takelį