Netrukus bus pristatytas naujasis Tomo Smulkio filmas „Rojaus beieškant“

paradiseroad_screenshot01_mazas

Filmo „Pietys“ (2009), laimėjusio daug reikšmingų tarptautinių apdovanojimų, režisierius Tomas Smulkis po dvejų metų kūrybinio proceso pristatys savo trumpo metro filmą „Rojaus beieškant“.

Kooprodukcinė Švedijos ir Lietuvos dokumentinė juosta – tai T. Smulkio kelionė, besivejant kadaise susapnuotą sapną ir svajonę padirbėti savo mylimo režisieriaus filmavimo aikštelėje.

Dviprasmiškame filmo pavadinime slypi ir antrasis juostos personažas – vienas garsiausių visų laikų švedų režisierių Rojus Andersonas. Dar praėjusių metų žiemą filmo komanda pasibeldė į „Studija 24“ („Studio 24“) duris, kur tuo metu buvo filmuojamas naujas R. Andersono filmas „Balandis nutūpė ant šakos ir pagalvojo apie gyvenimą“.

Turėjo praeiti nemažai laiko, kol švedai atsiuntė teigiamą atsakymą ir pasitikėdami atvėrė savo studijos duris atkakliesiems kino kūrėjams iš Lietuvos. Režisierius T. Smulkis savo naujajame filme „Rojaus beieškant“ klausia, kodėl taip svarbu turėti ir sekti svajone, kurios iki galo net nesupranti, bet giliai širdyje jauti jos būtinumą savo gyvenime.

Kartą susapnavęs Švediją, o vėliau „atradęs“ tobulą Rojaus Andersono filmų pasaulį, T. Smulkis ryžosi leistis į kelionę, kuri galbūt atsakys į sapno užduotą mįslę ir išpildys svajonę pažinti R. Andersono kūrybinį procesą. Filme persipina dviejų kino režisierių gyvenimai ir kūryba vaizdingame Stokholmo fone.

Filmas „Rojaus beieškant“ tarptautinės kūrėjų komandos buvo filmuojamas ir montuojamas Švedijoje bei Lietuvoje. Filmo premjera ir susitikimas su tarptautine kūrybine grupe įvyks per šių metų Vilniaus dokumentinių filmų festivalio uždarymą, rugsėjo 29 dieną, „Skalvijos“ kino centre. Vėliau filmas bus rodomas Kauno kino festivalyje kartu su Rojaus Andersono filmų retrospektyva.