Režisieriaus Antano Gluskino spektaklio premjera!

Lietuvos teatro scenoje – neįprasta premjera. Rugsėjo 25 d. 15.30 val. vaikų globos namuose „Gilė“ spektaklio vaikams „Kvailos ir trumpos istorijos“ premjera. Tuo pačiu tai – labdaringa vaikų namų auklėtiniams skirta akcija, kurios metu spektaklis bus rodomas nemokamai.

Spektaklis sukurtas pagal vaikų pamėgto, užsienyje ir Lietuvoje įvertinto rašytojo ir iliustratoriaus Kęstučio Kasparavičiaus knygas „Kvailos istorijos” ir „Trumpos istorijos”.

„Kvailų ir trumpų istorijų” režisieriaus Antano Gluskino teigimu, spektakliu siekiama teatro kalba, kartu su vaikais pažvelgti į mus supantį pasaulį.

„Mus supa įvairiausi žmonės ir daiktai. Tad galime sakyti, kad spektaklis yra apie žmonių sudaiktėjimą ir apie daiktų sužmogėjimą. Tačiau kūrinys nėra įmantrus, su vaikais kalbame jiems suprantama kalba ir lengvai suvokiamomis formomis. Spektaklyje per garsą, spalvą, žodį, vaizdą, lytėjimą skatinamas vaikų kūrybiškumas bei saviraiška, vaikai taip pat tampa spektaklio dalyviais”, – pasakoja režisierius A. Gluskinas.

A. Gluskinui pastarasis spektaklis vaikams – ne pirmasis. Kategorijoje teatras vaikams už spektaklio „Bela, Bosas ir Bulis” pastatymą Šiaulių dramos teatre režisierius šiais metais gavo „Auksinio scenos kryžiaus” apdovanojimą.

Spektakliui „Kvailos ir trumpos istorijos” režisierius A. Gluskinas pasitelkia talentingus bei žinomus aktorius – Aldoną Vilutytę, Vaidotą Žitkų bei Vytautą Leistrumą. Spektaklio dailininkė – Aistė Anaitė, kūrusi kostiumus spektakliui vaikams „Arklio Dominyko meilė”. Muzika spektaklio metu kiekvieną kartą bus atliekama gyvai daiktais, balsu ir vaikiškais muzikos instrumentais.

Po premjeros Vilniuje spektaklio kūrėjai neketina apsistoti tik sostinėje. Spalio 8 d. „Kvailos ir trumpos istorijos” bus rodomos Utenos kultūros centre, spalio 9 d. – Rokiškio kultūros centre, spalio 29 d. – Alytaus teatre.