Šiandien Lietuvoje pristatomas bendras Baltijos šalių dokumentinis filmas „Generalinis planas“

Filmas „Generalinis planas” (rež. Juris Pakalnins)

Spalio 6 dieną vyks filmo „Generalinis planas“ televizinė premjera. Tai bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjų filmas, kurio režisierius latvis Juris Pakalnins.

Filme kūrėjai, bendradarbiaujant su Baltijos tiriamosios žurnalistikos centru „Re: Baltica”, tiria milžinišką propagandos mašiną, kurią Rusija tyliai ėmėsi kurti po karo Gruzijoje ir pilnu greičiu paleido prieš Krymo aneksiją. Filme pasakojama apie informacinį karą ir kareivius jame. Išsamiai ištyręs tarp pagrindinių veikėjų, nevyriausybinių organizacijų, žiniasklaidos ir Rusijos finansų egzistuojančius ryšius, filmo tikslas yra dekonstruoti Rusijos propagandos mašiną.

„Tai nėra filmas apie Baltijos rusus, tačiau apie Kremliaus kontroliuojamų televizijų bei Rusijos finansuojamų nevyriausybinių organizacijų rėmimo politiką, kurios metodai, panašu, pradeda reikštis bei daryti poveikį ir Vakarų šalyse“ – teigė filmo scenarijaus autorė Sanita Jemberga.

Filmo gamintojai: Mistrus Media“ (Latvija), „Monoklis“ (Lietuva), „Allfilm“ (Estija). Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmą pamatyti galite spalio 6 d. 21:30 val. LRT kanalu.