Studija „Monoklis“ išleido naują DVD „Troleibusų miestas ir kitos istorijos“.
Jame lietuviško kino mylėtojai ras net tris pirmuosius režisierės Giedrės Beinoriūtės filmus: legendinį „Troleibusų miestą“, linksmąją komediją „Egzistencija“ bei nostalgiškąjį filmą „Vulkanovka. Po didžiojo kino“.
“Troleibusų miestas“ (2002) – tai pirmasis filmas, atkreipęs dėmesį į jauną režisierę Giedrę Beinoriūtę. Ši dokumentinė komedija atskleidžia ne tik Vilniaus visuomeninio transporto kontrolierių ir zuikių santykius, bet kalba ir apie mūsų pačių kasdienybę, neišsipildžiusias svajones ir norą gyventi geriau. Puiki galimybė įsitikinti, ar labai pasikeitėme nuo 2000-ųjų.
Vaidybiniame filme „Egzistencija“ (2004) režisierei pavyksta suderinti valiūkiškumą su liūdesiu. Filmo herojai – dvi padūkusios bobutės, važinėjančios velomobiliu, jaunas fotografas, fiksuojantis liūdesio ir džiaugsmo akimirkas bei jo naujoji pažįstama gražuolė mergina. Bobutės galvoja apie artėjančią mirtį, jaunuoliai – apie amžiną meilę. 2005 m. filmas buvo nominuotas geriausio Europos trumpametražio filmo „Les Lutins“ apdovanojimui (Prancūzija).
Į nuošalų Vulkanovkos kaimą Krymo stepėse režisierė nukeliavo, norėdama užfiksuoti ten gyvenančius žmones, kurie buvo „apkrėsti“ kinu, Šarūnui Bartui dvejus metus filmuojant filmą „Septyni nematomi žmonės“. G. Beinoriūtės filme „Vulkanovka. Po didžiojo kino“ (2005) buvusiems rekvizitų sargams, virėjoms, masuotėje vaidinantiems – buvusiems anonimams – ne tik suteikiami vardai, bet atskleidžiama nelengva jų kasdienybė, gebėjimas džiaugtis mažomis gyvenimo dovanomis. Filmas apdovanotas garbės diplomu tarptautiniame kino festivalyje „Curtas Vila doConde“ (Portugalija), II-uoju diplomu NVS ir Baltijos šalių kino festivalyje „Kinošok“ (Rusija). 2005 m. G. Beinoriūtė „Už atskleistą kino poveikį žmonių gyvenimui filme „Vulkanovka. Po didžiojo kino““ apdovanota Lietuvos kinematografininkų sąjungos premija.
Filmą galima įsigyti mūsų parduotuvėje.