Prasideda filmo “Pokalbiai rimtomis temomis” peržiūros Los Andžele

Lietuvos kandidatas siekti “Oskaro” Geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje filmas “Pokalbiai rimtomis temomis” pagaliau bus rodomas ir už Atlanto. Gruodžio 7 – 17 dienomis bus surengtos specialios filmo peržiūros Los Andžele ir aplink jį.

Filmas bus demonstruojamas populiariose peržiūrų salėse, kino teatruose, Filosofijos tyrimų universitete. Šios peržiūros – tai dalis filmo viešųjų ryšių kampanijos JAV.

Rugsėjo mėnesį JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtintas „Oskaro“ komitetas G. Beinoriūtės filmą „Pokalbiai rimtomis temomis“ išrinko Lietuvos kandidatu pretenduoti dėl geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Šiemet savo kandidatus iškėlė  rekordinis šalių skaičius – net 76. Iš jų penki nominantai yra renkami dviem etapais.

Pirmiausia visi filmai per du mėnesius parodomi generalinės komisijos nariams. Komisiją sudaro savanoriai atstovai iš visų 16 Akademijos šakų – aktorių, režisierių, dailininkų ir kt. Komisijos nariai kiekvieną filmą įvertina nuo vieno iki dešimties balų. Šeši daugiausiai balų surinkę filmai kartu su dar trimis, kuriuos išrenka specialus vykdomasis komitetas, sudaro taip vadinamą trumpąjį devynių filmų sąrašą.

Antrajame etape dar pora komitetų per tris dienas peržiūri devynis trumpojo sąrašo filmus ir išrenka penkis nominantus.

Šiuo metu pirmasis atrankos etapas eina į pabaigą. Viešojoje erdvėje pasigirsta vis daugiau svarstymų, kas pateks į trumpąjį sąrašą. Steve Pond, ilgametis JAV populiariosios ir pramogų kultūros apžvalgininkas, tinklapio Wrap.com apdovanojimų ir kino skilties redaktorius, įtraukė „Pokalbius rimtomis temomis“ į dešimtuką filmų, jo nuomone, galinčių sudrumsti vandenį besivaržantiems lyderiams. Lyderiais jis laiko jau spėjusius pasaulyje išgarsėti filmus, tokius, kaip iraniečio Ašgaro Faradi „Praeitis“, Danijos režisieriaus Tomo Vinterbergo „Medžioklė, Paolo Sorrentino iš Italijos „Didis grožis“ ar hongkongiečio Wong Kar Wai „Didysis meistras“.

Filmo „Pokalbių rimtomis temomis“ pristatymą JAV dalinai finansuoja Lietuvos kino centras.